2. Sınıf Kitap Önerileri

 2. Sınıf Kitap Önerileri

2. Sınıf Kitap Önerileri

2.sınıf çocuklarının yeni kazandıkları okuma becerilerini geliştirmesi açısından farklı kitapları okuması ve farklı anlatım teknikleri ile tanışması büyük öneme sahiptir. Farklı kitapların okunması yalnızca okuma becerilerinin gelişmesine değil aynı zamanda da hayal güçlerinin gelişmesine ve çocukların düşünme, konuşma gibi temel yetilerinin de nitelikli hale gelmesine yardımcı olur. Bunun için de kitap önerileri takip edilmeli, farklı kitaplar öğrenciler tarafından okunmalıdır.

2. Sınıf Öğrencileri İçin Kitap Önerileri

2.sınıf öğrencileri için yeni ufuklara yelken açmayı sağlayacak, farklı bakış açılarını kazandıracak, okuma becerilerini geliştirecek pek çok kitap bulunmaktadır. Bu kitaplardan bazılarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden özel ve macera dolu kitapları sizlere sunduk!

Vahşi Şeyler Ülkesinde
Vahşi Şeyler Ülkesinde

Vahşi Şeyler Ülkesinde

Dayanışma, büyüme, aile ilişkileri ve benzeri pek çok temaya yer veren Vahşi Şeyler Ülkesinde kitabı çocukların enteresan bir maceraya atılması için farklı bir pencere olacak!

Çikolatayı Kim Yiyecek
Çikolatayı Kim Yiyecek?

Çikolatayı Kim Yiyecek?

Sekiz farklı öyküden oluşan Çikolatayı Kim Yiyecek? kitabı, çocukların büyüme ve gelişme, aile ilişkileri, arkadaşlık, paylaşım, hayvan sevgisi ve benzeri pek çok konuda bilgi sahibi olmasını sağlayacak ve eğlenceli hikayeler ile bu görüşlerin de pekişmesi sağlanacak.

Padişahın Ebrusu
Padişahın Ebrusu

Padişahın Ebrusu

Padişah’ın Ebrusu kitabı sayesinde çocukların kültürel ögeleri tanıması sağlanabilir. Bunun yanı sıra ebru sanatı ile ilgili bilgi edinmeleri, sahteciliğin ne olduğunu tanımaları ve bununla ilgili nasihatleri de öyküler yardımı ile edinmeleri mümkündür.

Bir Şeftali Bin Şeftali
Bir Şeftali Bin Şeftali

Bir Şeftali Bin Şeftali

Bir Şeftali Bin Şeftali kitabı ile çocukların arkadaşlık, dayanışma, doğa, dürüstlük, iletişim gibi pek çok konuda anlatılan öykü sayesinde bilgi sahibi olması mümkündür. Bu bilgiler öykü içeriği sayesinde pekiştirilir.

Sihirli Kaykay
Sihirli Kaykay

Sihirli Kaykay

Rekabet, dürüstlük, aile içi ilişkiler, azim, başarı, özgüven gibi temaları merkezine alan Sihirli Kaykay kitabı sayesinde çocukların pek çok konuyu öyküler yardımıyla pekiştirmesi mümkündür.

Yumurtadan Çıkan Öğretmen
Yumurtadan Çıkan Öğretmen

Yumurtadan Çıkan Öğretmen

Paylaşma, dayanışma, ilişkiler, sevgi gibi pek çok konuyu işleyen Yumurtadan Çıkan Öğretmen kitabı; Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu tarafından da öğrencilere tavsiye edilmiş değerli ve eğitici bir kitaptır.

Balina ile Mandalina
Balina ile Mandalina

Balina İle Mandalina

Balina İle Mandalina kitabı; dostluk, dayanışma, sevgi, dürüstlük ve benzeri pek çok konuyu temelde işleyerek farklılıklara saygı duyma duygusunu da pekiştiren keyifli bir kitaptır.

Gül Sokağının Dikenleri
Gül Sokağının Dikenleri

Gül Sokağı’nın Dikenleri

Kardeşlik, hayvan sevgisi, dayanışma, arkadaşlık, macera gibi pek çok konuyu işleyen Gül Sokağı’nın Dikenleri kitabı dokuz farklı öykü üzerinden farklı temaları çocuklara kavratma amacı taşır.

Engin Güler

İlgili İçerikler

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir