1.Sınıf Kitap Önerileri

 1.Sınıf Kitap Önerileri

1.Sınıflar için birbirinden eğlenceli kitap önerileri

 1. sınıf öğrencilerinin okumayı öğrendikten sonra kitap okuma alışkanlığı kazanması her şeyden önemlidir. Bu sayede öğrenciler gelecek öğrencilik yaşantılarında da kitap okuma alışkanlığını benimsemiş olurlar. Öğretmenlerin de ailelerin de öğrencileri kitap okumaya teşvik etmesi ve onlara resimli, dikkat çekici içeriklere sahip okumaya yönlendirici kitaplar almaları ya da tavsiye etmeleri önemlidir. Öğretmenler 1. sınıf öğrencilerine iki haftada bir kitap önererek o kitap ile ilgili çalışma yaptırabilir ve bu sayede öğrenciler de farklı kitaplar ile tanışma şansı bulur. Aynı zamanda da okuduğunu anlama konusunda öğretmen eşliğinde öğrenciler de kendini geliştirme imkanına sahip olur. Anne ve babalar da çocuklarına düzenli olarak kitap hediye edebilir. Bu hem çocukların kitap okuma hevesinin artmasını sağlar hem de kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına destek olur. Peki, 1. sınıf kitap önerileri nelerdir? Öğrenciler bu dönemde hangi kitapları okumalıdır?
  1.Sınıf Kitap Önerileri
  Eğlenceli kitaplar, okuma alışkanlığının kazanılmasında önemli rol oynar.

   

  Küçük Kara Balık

  Hem yetişkinlerin hem de küçüklerin zevkle okuyacağı Küçük Kara Balık masal kitabında görsel anlatımlar da bulunduğundan öğrenciler anlatılan masalı zevkle okuyacaktır ve verilmek istenen mesajı da öğretmenleri ya da aileleri tarafından detaylı şekilde anlayacaktır.

  Karaböcü Serisi

  Keyifli anlatımı ve ilgi çeken içeriği ile Karaböcü Serisi’nde yer alan dört kitap da 1. sınıf öğrencilerinin hem eğleneceği hem de kitap okuma alışkanlığını keyifli şekilde kazanacağı bir seridir. Karaböcü Serisi okuyan öğrenciler hem yaramazlık yapan Karaböcü ile tanışacak hem de onun çılgın maceralarına ortak olacak!

  Mini Serisi

  Mini Serisi; öğrencilerin keyifli maceralara atılırken aile, arkadaşlık, dayanışma, yardımlaşma, sevgi gibi pek çok konuyu da öğrenmesini sağlar. Bu seri sayesinde öğrenciler hem pek çok konuyu detaylı şekilde öğrenir hem de Mini’nin maceralarına ortak olur.

  Okula Giderken Çok Komik Şeyler Oldu

  Okula Giderken Çok Komik Şeyler Oldu kitabı ile öğrencilerin hayal gücü gelişecek ve okuma alışkanlıkları bu keyifli anlatı ile pekişecek. Hayal gücüne dayalı bu macera kitabı ile öğrencilerin okumaktan keyif almaması imkansız!

  Kırmızı Deniz Yıldızı

  Kırmızı Deniz Yıldızı kitabı sayesinde çocukların hayal gücü gelişirken bir yandan da benzerlik ve farklar ile dolu çılgın bir dünyaya giriş yapalar. Bu çılgın dünyanın maceraları ile çocuklar okurken bir yandan da zevkle okuma alışkanlığı kazanır.

  Küçük Yunus Serisi

  Küçük Yunus Serisi, Küçük Yunus’un neşe dolu maceraların çocukların ortak olması için harika bir fırsat! Bambaşka ve renkli bir dünya sunan bu kitap ile çocuklar hem eğlenecek hem de serideki her kitapta farklı kavramları öğrenerek yardımlaşma, farklılıklar gibi pek çok konuya dair fikir sahibi olacak.

Engin Güler

İlgili İçerikler

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir